Categories

Brothers


  • Code: ACT98172
  • Manufacturer: ACT (DE)
  • Price: 58.99 zł
  • Tell a friend

Player


Fusion Jazz
premiera polska:
2017-08-25
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
25 sierpnia 2017 roku nakładem ACT Music ukaże się nowy album Adam Bałdych & Helge Lien Trio oraz Tore Brunborg - „Brothers".
Album „Brothers” nagrany z norweskim trio to już czwarta płyta Adama Bałdycha nagrana dla prestiżowej wytwórni ACT Music. Album nagrany został w Hansa Studios w Berlinie w dniach 13-14.11.2016. Okładkę albumu tworzy dzieło rzeźbiarza Alfa Lechnera „Anlehnung”.
Muzycy wyruszą w trasę koncertową.

Nowy album Adama Bałdycha nazywa się "Brothers" i w poświęcony jest pamięci zmarłego brata. Zatem dla Bałdycha i kolegów z zespołu album wykracza poza wirtuozerię czy rozrywkę. "Chciałbym, aby moja muzyka" - mówi Bałdych - "zakorzeniała się w teraźniejszości, odzwierciedlała ją. Powinna zagłębiać się w troski i tęsknoty dzisiejszego świata. Czym ma być moja muzyka? Powinna być przesłaniem miłości i piękna; bardziej niż kiedykolwiek wcześniej powinniśmy czuć się braćmi i siostrami aby lepiej zrozumieć siebie wzajemnie". Ten ambitny cel znajduje odzwierciedlenie w tytułach, takich jak "Faith [Wiara]", "Love [Miłość]", "One [Jedność]" i " Shadows [Cienie]". Poprzez doświadczenie wspólnego grania z Helge Lienem na fortepianie, Frode Bergiem na kontrabasie i Per Oddvar Johansenem na perkusji, Bałdych posiadł idealny środek ekspresji - wyrażenia wielu aspektów braterstwa poprzez muzykę. Kwartetowi w niektórych utworach towarzyszy norweski saksofonista Tore Brunborg, który zyskał sławę pracując z artystami takimi jak Tord Gustavsen i Manu Katche.

To głębokie poczucie braterstwa między muzykami jest punktem wyjścia dla zespołu: "Jedynie dzięki bezgranicznemu zaufaniu i zrozumieniu możemy osiągnąć cele muzycznej jedności” - mówi Bałdych. "Chcielibyśmy bez kompromisów wyruszyć w muzyczne podróże, mieć odwagę odkrywać nieznane". Ta jedność w tworzeniu muzyki przebija we wszystkich dziewięciu utworach na płycie. Osiem to oryginalne kompozycje Adama Bałdycha. Album jest bardzo spójny – jest pewnego rodzaju albumem koncepcyjnym. Bałdych szerokim gestem kreśli łuk, poczynając od ciężkiego i rokowego hymnu "Elegy" poprzez balladę "Faith", która delikatnie włącza słuchacza w krąg zaufania i igra pomiędzy dur i mol. Potem podejmuje liryczne zobowiązanie jedności ("One"). Tytułowy utwór "Brothers" poruszająco krąży wokół tematu, dociera do punktu w którym "Hallelujah" Leonarda Cohena wydaje się wydobywać z nicości i cicho zanikać wracając do niej.

"W porównaniu z naszym poprzednim albumem - "Bridges", muzyka w "Brothers" jest "brudniejsza" i bardziej nieskrępowana. - mówi Bałdych. To tak, jakby mogli istnieć na krawędzi cienkiej jak ostrze noża, pomiędzy tym, co Lacan nazwał "płaczem" i milczeniem. Taki jest dzisiejszy świat: radość i tragedia mogą współistnieć".

Editor's info:
Adam Bałdych’s new album is called “Brothers,” and is dedicated to the memory of his brother who passed away. The violinist is able truly to portray the entire gamut of emotions through music. In the pianissimo moments it is replete with feeling and also clarity, and on the other hand Bałdych can take it to a point where it is so strong and loud it feels almost ready to burst. “I would like my music,” says Bałdych, “to ingrain itself into the present time, and also to reflect it. It should take on board the cares and the yearnings of now.

muzycy:
Adam Bałdych: violin, renaissance violin
Helge Lien: piano
Frode Berg: bass
Per Oddvar Johansen: drums
Tore Brunborg: saxophone

utwory:
1. Prelude (Adam Bałdych) 01:22
2. Elegy (Adam Bałdych) 07:34
3. Faith (Adam Bałdych) 04:52
4. Love (Adam Bałdych) 06:21
5. One (Adam Bałdych) 06:50
6. Brothers (Adam Bałdych) 06:06
7. Hallelujah (Leonard Cohen, arr. by Adam Bałdych & Helge Lien Trio) 06:08
8. Shadows (Adam Bałdych) 06:32
9. Coda (Adam Bałdych) 04:21

wydano: 25/08/2017
more info: www.actmusic.com
Cirklar
58.99 zł
Marcin Mielczewski
59.99 zł
Tage
37.99 zł
Let’s Dance
55.99 zł
Sekstans
37.99 zł
Bridges
58.99 zł
BlackBird
37.99 zł
Pekka
55.99 zł
Contouring
37.99 zł
The Roc
55.99 zł
One
41.99 zł
Atlantic
41.99 zł
Wolf Valley
55.99 zł
Artur Tuźnik Trio
41.99 zł
Numbers
41.99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: