Categories

All In One


  • Code: 2716690
  • Manufacturer: Universal (USA)
  • Manufacturer's code: 0602527166902
  • Price: 59.99 zł
  • Tell a friend

Bossa Nova / Brazilian Jazz
premiera polska:
2009-10-23
kontynent: Ameryka Południowa
kraj: Brazylia
opakowanie: plastikowe etui
opis:
Opis Wydawcy:
Nowa płyta All In One znanej na całym świecie brazylijskiej wokalistki Bebel Gilberto jest kolejnym dowodem na jej umiejętność łączenia nowoczesnych brzmień z duchem muzyki brazylijskiej. Przy współpracy z kilkoma świetnymi artystami takimi jak Carlinhos Brown (Caetano Veloso), Didi Gutman (Brazilian Girls), Mark Ronson (Amy Winehouse), Daniel Jobim (wnuk Antonio Carlosa Jobima) i John King (Dust Brothers) Gilberto tworzy muzykę romantyczną i płynną, nowoczesną, ale korzennie brazylijską, muzykę dla wszystkich.

Większość piosenek śpiewana jest w języku portugalskim, ojczystym języku Bebel i została stworzona i nagrana w jej domowym studio, dzięki czemu, jak mówi Bebel "muzyka ta jest bardziej indywidualna i technicznie bardziej dla mnie dostępna. Mogę zawsze coś zmienić lub dodać". Inspiracja do nagrania albumu pojawiła się, gdy artystka przebywała na wakacjach na Jamajce. Tam też wraz z Didi Gutman i jej gitarzystą nagrała kilka numerów do All In One. Szczególnie wyróżnia się "Chica Chica Boom Chic", w której uwypuklone są mocne perkusyjne formuły, będące cechą charakterystyczną tradycyjnej muzyki brazylijskiej czy też duet z Danielem Jobimem "Bim Bom", które wcześniej nagrane było przez ojca Bebel - legendę bossa nowy Joao Gilberto.

Na krótko przed ukończeniem albumu, Gilberto spotkała Marka Ronsona, znanego z współpracy z Amy Winehouse, który zaaranżował napisane przez Stevie'go Wonder'a "The Real Thing". "Uwielbiam Stevie'go Wonder'a. Tę piosenkę musiałam zaśpiewać w inny sposób. Brzmi jak nowa i jednocześnie jak stara. Jest ponadczasowa" opowiada Gilberto. Innymi coverami umieszczonymi na albumie są "Sun Is Shining" Boba Marleya czy "Chica Chica Boom Chic" Carmen Mirandy, będąca holdem dla tej ikony muzyki brazylijskiej, której w tym roku przypada 100 letnia rocznica urodzin.

Pierwsze nagranie Bebel Gilberto wydane było w 1986r, zanim jeszcze artystka przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie zainteresowała się popem i muzyką miejską. W kolejnych latach dzieliła czas między Nowym Jorkiem a Londynem, współpracując tam z producentem Amon Tobin i piosenkarką Niną Miranda. Wraz z jej międzynarodowym debiutem, jakim był krążek Tanto Tempo (2000r) wokalistka zdobyła ogromne uznanie i rozgłos, do którego znacząco przyczyniły się takie hity jak "Batucada" czy "Technova". Nie mniej doskonałe były albumy Bebel Gilberto (2004r) czy Momento (2007r). Wraz z płytą All In One Gilberto planuje wrócić na scenę i jak twierdzi, z niecierpliwością czeka na ten moment. "Album pokazuje gdzie teraz jestem" - mówi. "Miejsce, w którym teraz jestem to miejsce bardzo dla mnie szczęśliwe".

muzycy:
1. Lene Májjá
2. Ipmiliin háleasteapmi / Conversation with God
3. Soagnosilbbat / Courting jewellery
4. Soria Moria Pálassa / Soria Moria Palace
5. Cuovgga áirras / Sterna Paradisea
6. Claudina lávlla / Claudina's song
7. Skealbma / The Mischievous
8. Iditveiggodettin / Dawn
9. De mana, ráhkkásan / For my daughter
10. Lihkahusat / Entranced
11. Go idja nuossala / When night is almost done

utwory:
1. Concao De Amor
2. Suin Is Shining
3. Bim Bom
4. Nossa Senhora
5. The Real Thing
6. Ela (On My Way)
7. Far From The Sea
8. All In One
9. Forever
10. Secret(Segredo)
11. Chica Chica Boom Chic
12. Port Antonio

more info: www.universalmusic.com
more info2: www.bebelgilberto.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: