Categories

Pot Of Gold Remixes [2CD]


  • Code: DA005
  • Manufacturer: Differ-Ant / Little Poppet
  • Manufacturer's code: 3700398705033
  • Price: 64.99 zł
  • Tell a friend

Soul / Funk
premiera polska:
2010-08-11
opakowanie: digipackowe etui
opis:
multikulti.com:
Dla tych, którym spodobał się jej album 'Pot of Gold' wydany właśnie dwupłytowy album remiksowy to jazda obowiązkowa.
Talentem i głosem dorównuje największym współczesnym artystom soulowym i jazzowym, a wielu przerasta. Pochodzi z niedużego, ale pięknego miasta Framlingham (uznanego kilka lat temu przez magazyn "Country Life" za najlepsze miejsce do życia). Jej tata był organistą, a mała Alice uczyła się śpiewu w chórze. Wychowała się na zdrowej diecie soulu i funku lat 60. i 70., na płytach Arethy Franklin czy Steviego Wondera.
W piosenkach tej blondwłosej brytyjki, porównywanej do Amy Winehouse czy Duffy, która na scenie osiąga ten sam poziom energetyczny co Roisin Murphy słychać wszystko to co najlepsze w klasyce soulu spod znaku Motown.
Po współpracy z Massive Attack, Morcheebą, Mr. Scruff czy Quantic Soul Orchestra Alice Russell wyrosła na wielką damę muzyki soul. Płyta remisowa tylko to potwierdza, lista zaproszonych do jej nagrania jest długa: Dj Vadim, Kidkanevil, Mr Scruff, Mocean Worker, Kid Gusto, Herma Puma, Emika, Ljm, The Clonious, Ste Keys, J-Boogie Houston, Shawn Lee's 7 Inches Of Soul, Captain Planet, Llorca, Dusty, Ohmega Watts, Zntn, Ticklah, dj day meets Clutchy Hopkins, Yellowtail, The Heavy, GRC.


Oto kilka recenzji płyty 'Pot of Gold'


Playboy; 2009-03, ocena: * * * *
Śpiewała dla Massvie Attack, Morcheeby i Quantic Orchestra, ale pozostawała na drugim planie. Dopiero wraz z czwartym autorskim albumem, Alice Russell wkracza na należna jej pozycję w ekstraklasie nowego soul. Nie jest pierwszą blond Angielką o mocnym, zmysłowym czarnym głosie. A jednak w dobie szybkich karier z my.space dojrzałość okazuje się jej dodatkowym atutem. Tym bardziej, że ta dojrzałość udziela się jej zespołowi, który z oszczędnym wyczuciem serwuje to co najlepsze w kanonach pogranicza soul i funky, omijając sztuczny koturn R&B. Duża radość.


JOY; 03/2009
Blondwłosa Angielka śpiewająca mocnym, seksownym murzyńskim głosem. Alice Russel nie jest pierwszym tego typu odkryciem. Ale do ekstraklasy soulowych wokalistek wdarła się dopiero wraz z czwartym albumem "Pot Of Gold". I dobrze, bo w epoce nastoletnich odkryć z Myspace, jej dojrzałość jest nie lada atutem. Przecież by przekonująco śpiewać skąpany w bluesie soul potrzebny jest bagaż życiowych doświadczeń.


Dziennik, Piątek 16 stycznia 2009
O tej najczarniejszej z brytyjskich wokalistek słyszeli dotychczas głównie dziennikarze i fani neo-soulu goniący za nowościami. Jednak za sprawą czwartego albumu angielskiego objawienia soulu "Pot Of Gold" sytuacja może zupełnie się zmienić
Kiedy brytyjska prasa pisze o jakimś wyspiarskim artyście, że jest "przełomowy" i "wyjątkowy", trzeba te zachwyty z reguły dzielić przez pięć. Jednak kiedy "The Telegraph" określa mianem "jednego z najwspanialszych współczesnych soulowych głosów" wokalistkę Alice Russell, to wiele nie przesadza.

Większość osób, które nie widziały na oczy Alice Russell, dałoby sobie głowę uciąć, że to czarnoskóra wokalistka - nic dziwnego. Kiedy słucha się nagrań z jej udziałem (poniżej singiel "Turn & Round" z jej najnowszej płyty), natychmiast do głowy przychodzą nazwiska takich artystek, jak Jill Scott, Macy Gray a nawet Aretha Franklin. W głosie Russell - urodzonej w niewielkim brytyjskim mieście Framlingham córki organisty - czuć tę samą rasową chropowatość i mocne, zdecydowanie brzmienie, niezależnie od tego, czy wokalistka buczy tenorem czy wspina się na najwyższe, niemal koloraturowe rejestry. Najwyraźniej słychać to w otwierającym nowy album utworze "Turn And Run" i późniejszym "Lights Wnet Out" - takich soulowych zaśpiewów i przeszywających "wrzasków" nie powstydziłaby się sama Aretha Franklin. Z kolei w "Living The Life Of A Dreamer" Russell pokazuje się z bardziej funkowej strony, przypominając chwilami Marcy Gray.
Zresztą o ogromnych wokalnych możliwościach i szerokich horyzontach muzycznych Russell mogli przekonać się wszyscy ci, którzy wybrali się w październiku zeszłego roku na imprezę zorganizowaną z okazji otwarcia I linii warszawskiego metra - Angielka i jej czteroosobowy skład byli głównymi bohaterami tej uroczystości. Oprócz funkowo-soulowych perełek Alice porwała publiczność m.in. oryginalną wersją klasycznego już "Seven Nation Army" White Stripes. Na scenie Russell osiąga ten sam poziom energetyczny co Roisin Murphy, czyli temperaturę wrzenia.

Aż dziw, że nie jest jeszcze tak znana jak Amy Winehouse czy Duffy. Oprócz równie rasowego głosu wschodząca gwiazda neo-soulu dysponuje przecież o wiele większym doświadczeniem niż koleżanki po fachu. Bo o ile gwiazdki retro sprawnie poruszają się głównie w bezpiecznej działce popu i soulu lat 60. Alice może pochwalić się współpracą z tak różnymi artystami jak Massive Attack, Morcheeba, Mr. Scruff, Quantic Soul Orchestra i Nostalgia 77. Nie wspominając o czterech solowych płytach, jakie wydała od czasu debiutu "Under The Munka Moon" z 2004 roku. Widać Alice zbyt rzadko pokazuje się naga na balkonach hoteli...

Ta sytuacja może się zmienić właśnie za sprawą "Pot Of Gold". Bo mimo, że poprzednie płyty Russell wydane w barwach wytwórni Thru Thoughts miały bardziej alternatywny sznyt za sprawą elektronicznej ornamentyki i niebanalnych aranży, ta najnowsza dysponuje o wiele większym popowym potencjałem. Sporo tu imprezowych pewniaków podszytych funkiem, jak i spokojniejszych momentów, takich jak rewelacyjny cover "Crazy" Gnarlsa Barkley - tylko Russell mogła dorównać dramatyzmowi, jaki serwował w oryginale Cee-Lo Green.

Tytuł czwartej płyty Russell jest jak najbardziej trafiony - to garnek pełen soulowego złota.


www.nowamuzyka.pl, ocena: * * * * 1/2
W przypadku tej artystki było wiadomo, że warto czekać, że będzie dobrze. Dobrze przyjęta była też zmiana wydawcy: z szacownego Tru-Thoughts na własny - Little Popper. Alice dała w ten sposób do zrozumienia, że potrzebuje więcej muzycznej przestrzeni.

Mimo to na "Pot of Gold" rewolucji nie ma. Alice trzyma się dotychczas obranej ścieżki: zakorzeniona w soulu, wokalnie rozmarzona, eksploruje gdzieś przestrzenie muzyczne, które już wiele lat temu sama sobie nakreśliła. I chyba jej to służy. Początek płyty to idealny wstęp do piątkowo-sobotnich wojaży, bo "Turn and Run" i "Two Steps" to podnoszące na duchu, dodające animuszu numery, za pomocą których Pani Alice od razu rzuca na nas urok. Na krążku mamy też przykład tego, w jaki sposób wokalistka taktuje gatunek funk. Energiczne, momentami wręcz zaczepne "Living the Life of a Dreamer" czy "Hesitate" to klasyczne przykłady.

Nie zabrakło jednak miejsca na momenty wyciszenia - tu objawia się piosenkowy potencjał Pani Russell. Chodziło pewnie o to, aby nie "zakrzyczeć" abumu i pozwolić słuchaczowi złapać nieco oddechu. Słychać tu producencką intuicję TM Juke, kolegi z dawnej stajni. Na "Pot of Gold" regularnie popis dają muzycy sesyjni. Panowie od trąb, saksofonów, gitar, poprzecznych fletów czy pianina przez regularnie pchają się na pierwszy plan. To nie tylko dodatek do głosu Alice, który przecież zdaje się królować tu niepodzielnie.

Odwołania do "Under The Munka Moon" i "My Favorite Letters" są niezbędne, bo tam właśnie została ustawiona poprzeczka. Pierwsze dwie płyty były na pewno bardziej elektroniczne, zróżnicowane. W przypadku "Pot of Gold" Alice Russell idzie więc wcześniej przetartym szlakiem. I wciąż pozostaje jednym z najczarniejszych białych głosów.

utwory:
1 CD:
1. Let Us Be Loving (Kidkanevil Remix) 04:04
2. Got The Hunger (Dj Vadim Remix) 06:56
3. Living The Life Of A Dreamer (Mr Scruff Remix) 08:13
4. All Alone (Mocean Worker Remix) 03:22
5. Universe (Kid Gusto Remix) 05:41
6. Two Steps (Herma Puma Remix) 03:04
7. Hurry On Now (Emika Remix) 06:39
8. Lights Went Out (Ljm Remix) 02 :52
9. Let Us Be Loving (The Clonious Remix) 03:45
10. Living The Life Of A Dreamer (Ste Keys Remix) 05:23
11. Got The Hunger ? (J-Boogie Houston Remix) 05:18

2 CD:
1. Two Steps (Shawn Lee's 7 Inches Of Soul Remix) 03:40
2. All Alone (Captain Planet Remix) 03:46
3. Got The Hunger? (Llorca Remix) 05:05
4. Universe (Dusty Remix) 04:26
5. Two Steps (Ohmega Watts Remix) 04:37
6. Lights Went Out (Zntn Remix) 05:42
7. Got The Hunger? (Ticklah Remix) 06:48
8. All Alone (Dj Day Meets Clutchy Hopkins Remix) 04:16
9. Let Us Be Loving (Yellowtail Remix) 04:15
10. Got The Hunger? (The Heavy Mix) 03:57
11. Universe (Grc Remix) 05:45

wydano: 2009-10-26
more info2: www.alicerussell.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: