Kategorie

Det Vi Har


  • Kod: way309
  • Producent: Strange Ways Records
  • Kod producenta: 4015698013979
  • Wykonawca: Kari Bremnes
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: vocals
  • Cena: 69,99 zł
  • Poleć produktPiosenka Artystyczna
premiera polska:
2018-01-19
kontynent: Europa
kraj: Norwegia
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com
Kari Bremnes jest postacią niezwykłą na norweskiej scenie muzycznej. Jest artystką, która odniosła artystyczny i komercyjny sukces. Obdarzona jest pięknym, zmysłowym głosem, który na scenie w otoczeniu muzyki daje niezapomniany efekt.
Jej pierwsza angielskojęzyczna płyta "Norwegian Mood" z 2000 roku okazała się wielkim światowym sukcesem. Zawierała jej najpiękniejsze piosenki przetłumaczone na język angielski. Album został entuzjastycznie przyjęty przez międzynarodową publiczność. Uniwersalność słów, muzyczny czar rodem z północy Skandynawii, elementy muzyki world, jazzu, folku i rocka stanowią o jej niezwykłości, jak i o doskonalej adaptacji w każdej muzycznej kulturze.

"Det Vi Har" to jej nowy album, w przeciwieństwie do poprzednich płyta nie została wydana przez Kirkelig Kulturverksted, lecz przez własną oficynę artystki Manestein. Poza europą płyta jest dostępna na licencji w katalogu Strange Ways Records na CD i na Vinyl 2LP.


stereoikolorowo.blogspot.com
19 stycznia br. ukazała się nowa płyta norweskiej wokalistki i kompozytorki Kari Bremnes zatytułowana "Det Vi Har". Co ciekawe, w Norwegii premiera miała miejsce już 22 września 2017 r. Od czasu koncertu artystki w szczecińskiej Trafostacji Sztuki w sierpniu 2013 roku, jestem więcej niż jej zagorzałym zwolennikiem. Jestem jej podległym wielbicielem. Wyznawcą. Piękny, charyzmatyczny głos, niebanalne poetyckie teksty, jak i surowa, bo inspirowana skandynawską przyrodą, muzyka. Zresztą Kari na stałe mieszka na północnych Lofotach, więc surowość muzyki jest niejako wkomponowana weń genetycznie.

Pani Bremnes próbowała zdobyć świat anglojęzycznym albumem "Norwegian Moods" wydanym w 2000 roku, a potem, przez następnych kilka lat, nagrywała równolegle wersje angielskie i norweskie płyt. Z podboju świata anglojęzycznego za wiele nie wyszło, może i lepiej, bo Kari najlepiej słuchać kiedy śpiewa oryginalnie po norwesku. Wówczas jej głos i muzyka brzmią najbardziej przekonująco, wręcz magnetycznie.

Album "Det Vi Har" zawiera 11 kompozycji utrzymanych w typowym stylu dla Kari, czyli mieszanki melancholii, zadumy i elegii, podpartej pięknymi melodiami i dość żwawym rytmem. Całość muzyki osadzona jest na instrumentach akustycznych, ale bogato wspieranych elektroniką - co jest nowością w twórczości pani Bremnes. Taka fuzja dla mnie, jako zwolennika elektroniki, jest łatwostrawna, lecz dla ortodoksów może nie być. Wartym podkreślenia jest fakt, że produkcja, realizacja i tłoczenie albumu jest doskonałe - strice audiofilskie. Jakość nagrania to referencja. Nie dziwota zresztą, albowiem Kari jest koneserem dobrego dźwięku. W domu na Lofotach posiada bardzo zaawansowany system high-fidelity. Składa się on z kolumn Bowers&Wilkins 802D, wzmacniacza Lyngdorf TDAI-2170 oraz końcówki mocy Classe CA-M600.

Jak napisałem, "Det Vi Har" to realizacja w pełni audiofilska. Brzmi głęboko, plastycznie, z dużym nasyceniem. Referencyjnie. Wielki bas, gęsta średnica, wyraźna góra. Wspaniała, bardzo żyzna produkcja. Zresztą i oprawa graficzna też jest doskonała. Edycja również.

muzycy:
KARI BREMNES: Vocal
BENGT E. HANSSEN: Keyboards, vocals & programming
BORRE FLYEN: Drums
BORGE PETERSEN-OVERLEIR: Guitars
HALLGRIM BRATBERG: Guitars
PETTER WALDEMAR NOHR UNSTAD: Bass
(Sondre Meisfjord bass on Det einaste vi ville)

utwory:
1. Det Kunne Skjedd
2. Glem Ikkje
3. Det E Min SřNn
4. Kanskje
5. Rim Sin Stemme
6. Det Mĺ Vćre Orden
7. Det Einaste VI Ville
8. Tog VI Ikkje Tok
9. Det Som Ennu Ikkje Har Et Navn
10. En Sang Fra Andre Sia
11. Spor

wydano: 2018-01-19
more info2: www.karibremnes.no

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: