Kategorien

Let In The Light


  • Schlüssel: QS105CD
  • den Hersteller: Quarter Stick (USA)
  • Herstellerschlüssel: 0036172010523
  • Preis: 49,99 zł
  • Produkt empfehlen

Indie Rock/Muzyka alternatywna/drone rock
premiera polska:
2007-08-31
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:
www.multikulti.com

Pochodząca z Atlanty Shannon Wright to dzisiaj jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek z nurtu amerykańskiego neo folku, wcześniej była wokalistką zespołu Crowdswell, który nie przebił się do pierwszej ligi amerykańskiej muzyki. Dopiero autorskie albumy, wyprodukowane przez Steve'a Albiniego, lidera Shellac'a (ex-członek Just Ducky, Big Black, Rapeman), cenionego producenta (m.in Nirvany, Pixies, The Breeders, The Wedding Present, Tad, Poster Children ... Helmet) sprawiły, że w USA Shannon Wright ma status gwiazdy gatunku.
W Europie popularność zawdzięcza głównie płycie nagranej z Yannem Tiersenem, kompozytorem soundtrack'ów do m.in. takich filmów jak: 'Amélia' czy 'Good bye Lenin'. Ich wspólna płyta, napisana i nagrana w zaledwie 20 dni, ukazała się pod koniec 2004 roku i od razu doczekała się entuzjastycznych recenzji w europejskich gazetach muzycznych.
Najciekawsze jednak pozostają jej autorskie albumy, na których Shannon śpiewa z pasją, skomponowane przez siebie piosenki, czasami ujmujące romantycznym nastrojem, czasami wstrząsające psychodeliczną energią. Płyta 'Let In The Light' to 11 piosenek, które są najpelszym dowodem na to, że talentu kompozytorskiego i kunsztu wokalnego można jej pozazdrościć. Oszczędny akompaniament Amandy Kaponsouz na skrzypcach, Andy Bakera na basie, Kyle'a Crabtree na perkusji i liderki na gitarze, fortepianie, wibrafonie i keybordzie doskonale współgra z jej pełnym pasji głosem.
Album 'Let In The Light' bezapelacyjnie uchodzić powinien za jedną z najciekawszych płyt nagranych w tym roku. Można jedynie ubolewać, że album trwa niespełna 40 minut, ale to już staje się tradycją jej krążków.

muzycy:
Amand Kaponsouz: violin; Andy Baker: bass; Kyle Crabtree: drums; Shannon Wright: guitar, piano, vibraphone, keyboards and voice

utwory:
1. Defy This Love
2. St. Pete
3. You Baffle Me
4. Idle Hands
5. When The Light Shone Down
6. Don't You Doubt Me
7. In The Morning
8. Steadfast and True
9. They'll Kill The Actor In The End
10. Louise
11. Everybody's Got Their Own Part To Play

wydano: 2007-05-08
more info: www.tgrec.com
On The Edge
35,99 zł
Over The Sun
49,99 zł
Invisible Sunday
54,99 zł
Ozona
54,99 zł
Preludium
43,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: