Kategorien

Piosenki o Warszawie


  • Schlüssel: JAZZ159
  • den Hersteller: Jimmy Jazz Records (PL)
  • Preis: 36,99 zł
  • Produkt empfehlen


premiera polska:
2013-08-01
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
LESŁAW I ADMINISTRATORR to wspólny projekt muzyczny liderów dwóch warszawskich formacji doskonale znanych fanom krajowej sceny alternatywnej. Zarówno Lesław, liderujący Kometom (a przed laty kultowej Partii), jak i Administratorr, dowodzący własnym projektem o takiej samej nazwie, nie po raz pierwszy sięgnęli po inspirację jaką stanowi dla nich miejsce, w którym tworzą na co dzień.
Najnowsze, wspólne dokonania obu muzyków związanych z Jimmy Jazz Records pojawią się wkrótce na albumie zatytułowanym "Piosenki o Warszawie", którego zawartość stanowią muzyczne refleksje obu artystów dotyczące Warszawy, wsparte udziałem licznego grona gości: Muniek Staszczyk (T. Love), Martyna Załoga (Nancy Regan), Bartosz Chmielewski (Muzyka Końca Lata), Michał Deptuła (Inside Again), Łukasz Mach (Skowyt), Karol Strzemieczny (Stan Miłości i Zaufania), Paweł Dunin-Wąsowicz (Meble) oraz Krzysztof Varga... to artyści, facynaci, piewcy Stolicy zaproszeni przez Lesława i Administratorra do udziału w projekcie opowiadającym o współczesnej Warszawie.

Album „Piosenki o Warszawie” to swoisty przewodnik po miejscach ważnych, ciekawych, intrygujących i niebezpiecznych, opowieść o ludziach, których przeżycia splatają się z historią Stolicy. Choć czas i miejsce w jakich powstały utwory na płytę stawiają w pozycji uprzywilejowanej współczesną Warszawę to jednak autorzy w tekstach nie uciekają od przeszłości miasta, a mimo sporego grona wykonawców zaangażowanych w projekt, reprezentujących na co dzień różne style, płyta stanowi muzyczny i tekstowy monolit.
Choć tytuł albumu sugerować może jego lokalny charakter to jednak po przesłuchaniu okazuje się doskonałym materiałem do głębszych przemyśleń nad istota przywiązania do własnego miejsca na ziemi, którego koloryt tworzą w równej mierze domy, ulice i skwery jak i opowieści o ludziach i zdarzeniach.

Pomysł na "Piosenki o Warszawie" zrodził się podczas pierwszego spotkania Lesława z Administratorrem gdy jesienią 2009 roku nagrywali swoje płyty w Studio Serakos, dojrzewając przez lata i nabierając realnych kształtów. Sami twórcy projektu tak mówią o płycie jako o „zderzeniu dwóch spojrzeń na Stolicę - Lesława, rodowitego warszawiaka i Administratorra, który to miasto pokochał".

Już od kilku tygodni nowe wydawnictwo promuje singiel zatytułowany "Księżyc nad Ochotą, a także nakręcony do niego teledysk, którego autorami są Andy Lodziński (reżyseria, scenariusz) i Krzysztof Korybut-Daszkiewicz (zdjęcia).
Kolejnym singlem będzie „Weronika na Agrykoli” z udziałem Muńka. Teledysk do tego utworu wyreżyserowany został przez Vienia (Molesta Ewenement), a w roli głównej bohaterki teledysku zobaczymy Martynę Załogę (Nancy Regan).

utwory:
1. Weronika na Agrykoli (+ Muniek Staszczyk / T. LOVE)
2. Rowerem na Wolę
3. Urodziłem się w Warszawie
4. Jesteś na Mokotowie
5. Księżyc nad Ochotą
6. Warszawa Centralna
7. Stręczyciel (+ Martyna Załoga / NANCY REGAN)
8. Ja dalej stąd (+ Karol Strzemieczny / STAN MIŁOŚCI I ZAUFANIA)
9. Dziewczyna z Zachodu (+ Bartosz Chmielewski / MUZYKA KOŃCA LATA)
10. Ogrody i cmentarze (+ Krzysztof Varga)
11. Żeglarze z Portu Praskiego (+ Michał Deptuła / INSIDE AGAIN)
12. Szemrana młodzież (+ Łukasz Mach / SKOWYT)
13. Różanka (+ Paweł Dunin- Wąsowicz / MEBLE)

wydano: 2013

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: