Kategorien

Pid Obłaczkom


  • Schlüssel: SPTLS001
  • den Hersteller: Konador (PL)
  • Preis: 30,99 zł
  • Produkt empfehlen

Folk/Muzyka tradycyjna
premiera polska:
2012-12-06
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Zespół powstał w Gorlicach w 1997 roku. W jego twórczości muzyka łemkowska przeobraża się we współczesny, aczkolwiek wciąż akustyczny, folk. Nowe aranżacje, czasem przesiąknięte klimatami z innych stron świata, sprawiają, że tradycyjne pieśni i tańce stają się bardziej atrakcyjne dla współczesnego słuchacza. Jak dotąd zespół nagrał dwie płyty: "Pid obłaczkom" w 2004 roku oraz "Zelenym hadwabom" w 2007 roku.

folkowa.art.pl
Zespół Serencza proponuje nam współcześnie zagraną muzykę łemkowską. Nie ma tu folk-rockowych galopad, jest za to świetny, akustyczny puls i ciekawe interpretacje tematów tradycyjnych. Jest tu świeżość, którą ostatnimi czasy coraz trudniej u polskich kapel znaleźć. Większość rodzimej sceny idzie w profesjonalizm, zapominając często o tym co najważniejsze. Serenczy udaje się połączyć dobre granie z żywiołowością, a przynajmniej ze sporym wyczuciem.
Stare łemkowskie pieśni i tańce poddane zostały sporej obróbce. Dzięki temu są pewnie jeszcze bardziej atrakcyjne dla ucha. Czasem w brzmieniach gitary zabrzmi coś hiszpańskiego, czy może nawet andyjskiego, innym razem w rytmie delikatnie zakołysze się reggae. Świetnie sprawdza się w kilku miejscach saksofon. Nadaje on muzyce nieco jazzowego charakteru.
Skojarzenia z innymi gatunkami są jednak tak lekkie, że równie dobrze mogą być wyłącznie imaginacją słuchacza.
Brakuje mi w polskim folku takich kapel, jak Serencza. Chciałbym usłyszeć muzykę np. z Kurpiów, czy z Kaszub, zagraną z taką lekkością i tak przemyślaną. Póki co okazuje się jednak, że muszę się zadowolić dobrze zagraną muzyką łemkowską.
Autor: Taclem

utwory:
1. Kołomyja-wiązanka
2. Hej, jade
3. Kumar
4. A tam dołom
5. Sama ja
6. Pid obłaczkom
7. Tam na łuczci
8. Polka-łemka
9. W nedileńku
10. Jak by ne ja
11. Jako tako
12. Mychale, Mychale

more info2: www.serencza.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: