Kategorien

Perpendicular Realities


  • Schlüssel: 5903292105109
  • den Hersteller: Tokarnia Music Production (PL)
  • Herstellerschlüssel: 5903292105109
  • Preis: 33,99 zł
  • Produkt empfehlen

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2013-06-08
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Niezwykła formacja, nominowana do nagrody Fryderyki 2011, wraca z nowym, znakomitym albumem.

Perpendicular Realities jest naturalną kontynuacją myśli z pierwszego albumu New Trio – Simultaneous Abstractions. Najnowsza płyta stylistycznie znajduje się gdzieś pomiędzy europejską muzyką improwizowaną, free jazzem oraz rockiem. Jednak to wszystko zostało głęboko zakorzenione w tradycji amerykańskiego jazzu. Zespół wykonuje własne kompozycje, a także, przy niezwykłej chemii i porozumieniu, zapuszcza się w rejony pełnej improwizacji (część utworów, tak jak na pierwszej, tak i na drugiej płycie, powstała właśnie w ten sposób).

New Trio to zespół istniejący od 2009 roku wielokrotnie występujący na najważniejszych scenach w Polsce, Ukrainie oraz Rosji. Tworzą go muzycy występujący z czołowymi postaciami światowego jazzu. Do współpracy przy tym projekcie bracia Smoczyńscy zaprosili najwybitniejszego rosyjskiego perkusistę – Alexandra Zingera. Koncerty tej formacji to zawsze niezwykłe wydarzenie, pełne sale oraz entuzjazm publiczności. Od tego roku słuchacze będą mieli niezwykłą sposobność obcowania z fenomenalnie brzmiącymi oryginalnymi organami Hammonda z lat 60.

Mateusz Smoczyński (skrzypce):
Obecnie zamieszkały w San Francisco, gdzie od kilku miesięcy jako pierwszy skrzypek zasila nagradzaną Grammy Awards formację Turtle Island Quartet. Współzałożyciel Atom String Quartet. Znakomity improwizator solista, który swoją grą uświetnił albumy wielu znakomitości muzycznych.

Jan Smoczyński (organy Hammonda):
Kierownik zespołu Urszuli Dudziak, współzałożyciel grupy June, pianista, producent i realizator nagrań. Artysta Kayaxu. Miał przyjemność koncertować z wybitnymi Artystami (A.M. Jopek, E. Bem, G. Auguścik, L. Szafran, Aga Zaryan, R. Bona, M. Cinelu, D.Youssef, M. Urbaniak, T. Szukalski, T. Stańko, Zb. Namysłowski, J. Muniak, H. Miśkiewicz i inni).

Alexander Zinger (perkusja):
Najchętniej zapraszany do współpracy i najbardziej ceniony rosyjski perkusista. Niezwykle wszechstronny, co zaowocowało współpracą z takimi gwiazdami jak Roy Hargrove, David Sanchez czy Deborah Brown.


Pierwszy album zespołu – Simultaneous Abstractions – został nominowany do Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Roku oraz zdobył wiele pozytywnych recenzji:

„Nowość, która najpierw mnie ucieszyła, a potem powaliła. To napewno muzyka zasługująca na miano dzisiejszego jazzu, ale jakże pięknie osadzona w tradycji.”
Jan Ptaszyn Wróblewski - Trzy Kwadranse Jazzu

„Jedna z najlepszych polskich płyt jazzowych jakie się ukazały w ostatnich latach.”
Tomasz Szachowski - Poranek w Dwójce

„Muzycy grają tak emocjonalnie, solówki są tak świetnie rozgrywane i rozwijane pod względem energetycznym....”
Ryszard Borowski - Jazz Forum

muzycy:
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Jan Smoczyński - organy Hammonda
Alex Zinger - perkusja

utwory:
1. My Deal [7:46]
2. Song For S [8:08]
3. Emotions [8:16]
4. Perpendicular Realities [3:46]
5. Jackal's Waltz [5:51]
6. Catch Them! [2:24]
7. Momentum [5:34]
8. It's Time To Go [4:42]
9. Whitely-Bearded [8:38]
10. After The Storm [5:16]
11. In The Mud [2:55]
12. Cruise [2:02]

total time - 65:16
wydano: 2013
more info2: www.newtrio.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: