Kategorien

One


  • Schlüssel: MPJ016
  • den Hersteller: Multikulti Project (PL)
  • Preis: 41,99 zł
  • Produkt empfehlen

Player
Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2017-06-19,
Wydawnicto Audiofilskie

seria wydawnicza: Jazz Series
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikulti.com:
Siedem autorskich kompozycji lidera - polskiego saksofonisty Bartosza Czarnieckiego, których nie da się przypisać jakiemuś jazzowemu gatunkowi, ujawnia niezwykły talent tego muzyka. Są one zarazem przejmujące jak i filigranowe, urzekają powściągliwymi i klarownymi improwizacjami poszczególnych artystów. Lider swoimi kompozycjami wyznacza ledwie kierunek poszukiwań, nakreśla ramy, podstawą projektu uczyniwszy zasadę wzajemnego zaufania, którego efektem są klarowne, pełne pasji improwizacje. W ten sposób powstaje muzyka autentyczna, szczera, a przy tym bezpretensjonalnie prosta i niewymuszona.
Dodatkowo na płycie usłyszmy, utrzymane w duchu autorskich kompozycji lidera dwa oryginalne odczytania polskich ludowych tematów - "Czerwone Jabłuszko" i "O Mój Rozmarynie".

Lider tak pisze o powstaniu płyty
"Materiał, który znajduje się na płycie został nagrany w duńskim Odense, w czerwcu 2015 roku. Jest to podsumowanie ostatnich dwóch lat, które spędziłem Danii. Zawiera on dziewięć kompozycji, siedem z nich, to moje autorskie utwory, dwie to polski folklor - Czerwone Jabłuszko i O Mój Rozmarynie. Co dla mnie, jako założyciela BEAMu jest najważniejsze, to to, że nie jest to skład jednorazowy.
Poznaliśmy się podczas studiów na Syddansk Musikkonservatorium w Odense. Mając napisane kompozycje, szukałem odpowiednich muzyków, którym będę mógł bezwzględnie zaufać, żeby dać im totalną wolność w graniu mojego materiału. Tak też się stało - zaprosiłem do wspólnego jammowania Anne, Michała i Emila.
Już od pierwszych dźwięków wiedziałem, że to będzie to!
Mówiąc o inspiracjach, wskazuję na szeroko pojęty jazz skandynawski oraz polski folklor, który od małego był mi bliski, który gdzieś tam się obijał o moje uszy. Te dwa elementy podporządkowane są wspólnemu mianownikowi, jakim jest improwizacja. Pomysł na to wziął się z serca, z potrzeby grania muzyki właśnie w taki , a nie inny sposób. Utwory, które napisałem nie są utworami jazzowymi w mainstreamowych rozumieniu gatunku. Być może są czymś pomiędzy folkiem, jazzem a klasyką… ?"

Każdy z członków zespołu wykazuje się tutaj ogromnym skupieniem, operują bardzo oszczędnymi środkami uzyskując w ten sposób piorunujący efekt. saksofonista Bartosz Czarniecki jak i gitarzystka Anna Roemer to generalnie muzycy, którzy w swojej pracy stosują zasadę 'czym mniej, tym lepiej', co w połączeniu z bardzo nowoczesną harmonią, dramaturgią i melodyką utworów daje muzyce absolutnie unikalną wartość.

Pełna subtelności, ale także mroku i tajemnicy muzyka z odrobiną jazzowej furii, nagranie obok którego nie sposób przejść obojętnym!


Bartosz Czarniecki, saksofon altowy - Swoją edukację muzyczną rozpoczął od saksofonu klasycznego w Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Bolesławcu. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie w klasie saksofonu Piotra Barona. Obecnie student Syddansk Musikkonservatorium w klasie saksofonu dwóch wybitnych saksofonistów - Claus Waidtlow oraz Marc Bernstein. Założyciel grupy BEAM, grającej jego autorski materiał połączony z polskim folklorem. Aktywnie działający jako sideman, m.in. Anna Roemer’s Black Tiger, czy Brian Massaka Storytelling Ensemble. Wraz z BEAMem koncertujący w Polsce i Danii (Copenhagen Jazz Festival, Ribe Jazz Festival, Odense Jam Days).

Anna Roemer, gitara - aktualnie, studentka Syddansk Musikkonservatorium w Odense. Pobierała roczną naukę z kompozycji u kanadyjskiego pianisty David’a Braid’a. Uczestniczka wielku warsztatów jazzowych, takich jak Engelsholm, gdzie szkoliła się pod okiem takich muzyków, jak Lionel Loueke, Gilad Hekselmann, Lars Jansson oraz Dick Oatts. Współpracuje z wokalistkami, solistami i składami niezależnie od stylu. Koncertująca w Danii oraz za granicą z TELEFUNCH i BEAM.

Emil Mossing Thorenfeldt, perkusja - kształcący się pod okiem wybitnego duńskiego perkusisty (Anders Mogensen), koncertuje z takimi zespołami jak Onkel Ond Band, Apollo 6, El Capitan, Jetset Hudson, Sofie KO Band, Punania, Helga Quartet, Made of Marry oraz BEAM. Uczył się u takich perkusistów jak Chano Olskjar, Gustav Ljundgren i James Genus.

Michał Nienadowski, kontrabas - Swoją edukację muzyczną zaczął grając na fortepianie. W latach 2009-2012, studiował na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. W latach 2012-2014 pod okiem wybitnego duńskiego kontrabasisty Bo’e Stief’a, kontynuował naukę w Syddansk Musikkonservatorium. W 2015 roku student holenderskiego Prince Claus Conservatory w Groningen. Uczył się u takich muzyków jak Ron Carter, Dave Holland, Hugo Rasmussen, Jerry Bergonzi, Joel Frahm, Marc Ducret, Piotr Wojtasik, Piotr Baron.

Editor's info:
Bartosz Czarniecki turns to chamber music simplicity with an intimate ensemble of alto saxophone, double bass, drums and guitar distils a sense of jazz history in its specific and highly personal atmospheres.
The music is lyrical and hypnotic. Performed with great feeling by young musicians from Dennmark and Poland, who interact with sensitivity and grace compositions of Czarniecki is one of multikulti’s most tender and subtle creations.


All compositions by Bartosz Czarniecki, except as indicated (two rearranged polish traditional songs)
Recorded in Holy Sea Studios
Mixed and mastered by Peter Hellesoe / mail@imusic.nu / imusic.nu
Cover design by Krzysztof Marciniak / marciniakstudio.pl
Producer Bartosz Czarniecki
Executive producer: Tomasz Konwent

muzycy:
Bartosz Czarniecki - alto saxophone
Anna Roemer - guitar
Michał Nienadowski - double bass
Emil Thorenfeldt - drums

utwory:
1. AFTER - 4:43
2. OPENING WITH NO.8 - 5:10
3. BEFORE - 4:19
4. KERTEMINDE - 5:15
5. O MÓJ ROZMARYNIE (polish traditional) - 5:34
6. FOR AL - 5:41
7. POWER OF FOUR - 4:50
8. CZERWONE JABŁUSZKO (polish traditional) - 5:04
9. SPACE OF SEA - 3:34

total time - 44:31
wydano: 2017-06-19
nagrano: Recorded in Holy Sea Studios, Copenhagen

more info: www.multikulti.com
Time
56,99 zł
Kush
66,99 zł
Four Seasons
58,99 zł
Atlantic
41,99 zł
Kingdom
55,99 zł
Numbers
41,99 zł
Gefion
63,99 zł
Tage
37,99 zł
Three Seasons
59,99 zł
The Mono
37,99 zł
Optics
58,99 zł
Bach Bleach
37,99 zł
Balladeering
56,99 zł
Out of the Blue
41,99 zł
Amorphae
63,99 zł
Seven Lines
41,99 zł
Solborg 4+4+1
58,99 zł
Green Light
41,99 zł

nowości Multikulti Project:

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: