Kategorien

New Musette


  • Schlüssel: STUDIOMAX003
  • den Hersteller: Studio S Production (PL)
  • Herstellerschlüssel: 5903292100302
  • Preis: 35,99 zł
  • Produkt empfehlen

Tango / Tango Nuevo
premiera polska:
2011-05-28
kontynent: Europa
kraj: Francja
opakowanie: digipackowe etui
opis:

opis wydawcy
Połączenie typowego „francuskiego walca” z nowoczesną muzyką jazzową stanowi idiom, w którym New Musette Quartet czuje się najlepiej.

Wiesław Prządka – absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskieg w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórc a i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych: Musette Quartet, New Musette Quartet, Gipsy Swing. Sam zwykła mawiać, że urodził się, żeby grać na akordeonie.

Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym bandoneonistą w Polsce koncertującym na bando neonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli, współpracuje z międzynarodowym zespołem Distango. Brał udział w spektaklu „Tango Piazzolla”
wystawianym na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W 2009 r. przyczynił się także do reaktywacji krakowskiego zespołu Hot Swing z którym nagrał płytę i jest jego członkiem.
Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki owocują współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Justyną Szafran, Tomaszem Tomaszewskim, Richardem Galliano, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem i in.
Wirtuoz , któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, latino itd.
Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych.
Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce.

muzycy:
Wiesław Prządka - akordeon, bandoneon
Edmund Klaus - gitara
Zbigniew Wrombel - kontrabas
Andrzej Mazurek - perkusja i instrumenty perkusyjne
gościnnie
Jacek Kotlarski - śpiew
Mirosław Kamiński - perkusja

utwory:
1. Indifference - New Musette Quartet
2. Tango Pour Claude - New Musette Quartet
3. Popoludnie w Strasburgu - New Musette Quartet
4. Vuelvo Al Sur - New Musette Quartet
5. Sous Le Ciel De Paris - New Musette Quartet
6. La Vie En Rose - New Musette Quartet
7. New York Tango - New Musette Quartet
8. Promyk Nadziei - New Musette Quartet
9. Chiquilin De Bachin - New Musette Quartet
10. Sertao - New Musette Quartet

wydano: 2011-05-28
more info2: www.wieslawprzadka.pl
Nuntium
37,99 zł
Besame Mucho
35,99 zł
Qui Pro Quo
37,99 zł
Inspiracje - Live
35,99 zł
Hot Swing
35,99 zł
The Universe
37,99 zł
Magic of Accordion
35,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: