Kategorien

LIGHTS AND OFFERINGS


  • Schlüssel: BRASSIC0632
  • den Hersteller: Skint Records
  • Herstellerschlüssel: 5025425556357
  • Preis: 56,99 zł
  • Produkt empfehlen

Avant Pop/Muzyka alternatywna
premiera polska:
2011-03-11
opis:

Opis Wydawcy:
Debiut kwartetu z Brighton, który zachwyci amatorów muzyki spod znaku OMD, Kraftwerk czy Depeche Mode swą doskonałą stylizacją na synthpop lat 80.
Nazwa Mirrors, czyli Lustra, może wydać się idiotyczna, ale uważne spojrzenie na okładkę płyty, lekuchno w stylu Kraftwerk, na której umieszczona jest mała reprodukcja słynnego obrazu Diego Velazqueza 'Panny dworskie" - arcydzieła, w którym lustrzane odbicia odgrywają kluczową rolę kompozycyjną - powinna rozwiać wszelkie wątpliwości, co do artystowskich ambicji zespołu. Muzyka na płycie 'Lights And Offerings" jest bowiem lustrzanym odbiciem synthpopu lat 80., z wykorzystaniem typowych dla tamtej epoki analogowych syntezatorów. I choć skojarzenie z OMD nasuwa się samo przez się - także z okazji wspólnej trasy Mirrors z tym reaktywowanym niedawno, zasłużonym zespołem - sprawa jest bardziej skomplikowana.
Mirrors bowiem czerpią inspirację także z takich wykonawców, jak Depeche Mode, Tears For Fears czy Talk Talk. Robią to jednak lepiej niż ich rywale, choćby duet Hurts. Mają wyjątkowy dar do pisania chwytliwych melodii, czego przykładem mogą być znane z singli piosenki 'Ways To An End", 'Hide And Seek" i 'Into The Heart", ale też dziesięciominutowa, trzyczęściowa suita 'Secrets". Dla amatorów klimatów z lat 80. 'Lights And Offerings" będzie czystą przyjemnością, sentymentalną podróżą do lat chwały brytyjskiego synthpopu. Moment konfrontacji jest jednak bliski, a będzie nim trasa koncertowa Mirrors z pionierami gatunku - Gary'm Numanem i Johnem Foxxem. Nie ma wątpliwości, że zespół zwycięsko przetrwa tę próbę.
For Blood And Wine
45,90 zł
Let England Shake
55,99 zł
Mule Variations
44,99 zł
By [2CD]
61,99 zł
The King Of Limbs
59,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: