Kategorien

Memento Moritz - Koncert Live [2CD]


  • Schlüssel: KH007KH008
  • den Hersteller: Austeria (PL)
  • Herstellerschlüssel: 5908227646535
  • Preis: 66,99 zł
  • Produkt empfehlen

Jewish / Klezmer Music
premiera polska:
2017-02-24
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Informacja wydawcy:
Ekskluzywna dwupłytowa edycja nagrań z koncertów w synagodze Tempel, zawierająca oprócz znanych utworów także niewydane dotąd na płycie kompozycje. Leopoldowi Kozłowskiemu przy fortepianie towarzyszyli Halina Jarczyk na skrzypcach i Jacek Hałubowski na akordeonie oraz grono wyśmienitych wokalistów. Kierownictwo literackie nad projektem objął Jacek Cygan.

Leopold Kozłowski urodził się przed wojną w Przemyślanach pod Lwowem. Absolwent lwowskiego konserwatorium i Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Kompozytor, dyrygent, pianista.
Był kierownikiem muzycznym Teatru Żydowskiego w Warszawie i cygańskiego zespołu Roma, oraz konsultantem muzycznym zespołu Rzeszowiacy. Założyciel Zespołu Pieśni i Tańca Krakowskiego Okręgu Wojskowego. Opracował wszystkie polskie wersje musicalu Skrzypek na dachu.
Autor muzyki teatralnej i fimowej (m.in. do Austerii, Wichrów Wojny polskich sekwencji Wojny i miłości, sekwencji cygańskich Wiosennych wód, Listy Schindlera - muzyki obozowej i getta). W Liście Schindlera zagrał rolę Inwestora. Razem z Itzchakiem Perlmanem wystąpił w filmie In the Fidler's Home. O jego życiu i twórczości opowiada film The Last Klezmer.

wydano: 2016-12
nagrano: Recorded at Tempel synagogue, Cracow

more info: www.austeria.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: