Kategorien

Mangy Love [Vinyl 2LP]


  • Schlüssel: 74451
  • den Hersteller: Epitaph (USA)
  • Herstellerschlüssel: 8714092744538
  • Preis: 104,99 zł
  • Produkt empfehlen

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2016-08-26
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Na przestrzeni ostatniej dekady Cass McCombs zyskał status jednego z najlepszych kompozytorów.

Podczas swojej kariery wykonał wiele zwrotów pomiędzy stylami, zarówno z płyty na płytę, jak i w ramach każdej z nich. Różnorodne, tajemnicze, istotne i zbuntowane – za każdym razem kiedy wydaje ci się, że już wiesz jak sklasyfikować jego muzykę, okazuje się, że jesteś na złej drodze. ‘Mangy Love’, jego debiut w barwach wytwórni Anti Records, jest najbardziej dosadną z jego płyt. Mówi o problemach społeczno-politycznych poprzez pryzmat popękanego obiektywu jego nasączonych dowcipem i szczególną wnikliwością tekstów.

McCombs wykorzystuje siebie niczym lustro pokazujące wypaczony świat skonfrontowany z jego umysłem. ‘Rancid Girl’ jest niczym ZZ Top studiujący politykę Kardashianów, ‘Run Sister Run’ to mantra dla mizoginicznego systemu sprawiedliwości, ‘Bum Bum Bum’ opisuje rasistowskie zachowania politycznych elit pokazane przez alegorię sadystycznej hodowli psów.
Album w całość spaja nić „sprzeciwu”, najbardziej bezpośrednio wyrażonego w ‘Opposite House’, w którym znalazły się odniesienia do choroby psychicznej. ‘Laughter Is The Best Medicine’ (‘Śmiech jest najlepszym lekarstwem’) stanowi najlepszą receptę, którą przepisuje legendarny, wielebny Goat Carson. Surowość jego tekstów kontrastuje z muzyką, naznaczoną rytmem filadelfijskiego soulu, północno-kalifornijską psychodelią i nowojorskim paranoicznym punkiem, oddającą spontaniczność i radość jego koncertów, w większym stopniu niż było to do tej pory.

Płyta jest niewątpliwie owocem studyjnego kunsztu. Starannie zaaranżowana, dopieszczona produkcyjnie przez weteranów Roba Schnapfa i Dana Horne'a. Do tego McCombs tradycyjnie zaprosił do swojego eklektycznego muzycznego plemienia wielu wyjątkowych gości. W większości skomponowana podczas srogiej nowojorskiej zimy i podczas podróży do Irlandii, ‘Mangy Love’ ukazuje Cassa w szczytowej formie, osiągającego nowe dźwiękowe wyżyny, rozwijającego się autora tekstów, podsuwającego nam swoją najbardziej prowokacyjną płytę do tej pory.

„Mangy Love” jest dostępny na dwóch nośnikach:
CD
Vinyl 2LP

utwory:
1. Bum Bum Bum
2. Rancid Girl
3. Laughter Is The Best Medicine
4. Opposite House
5. Medusa’s Outhouse
6. Low Flyin’ Bird
7. Cry
8. Run Sister Run
9. In A Chinese Alley
10. It
11. Switch
12. I’m A Shoe

wydano: 2016-08
more info: www.epitaph.com
The Golden Age
54,99 zł
Some Devil
63,99 zł
Album
66,99 zł
Ten Rapid
59,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: