Kategorien

Live In Tokyo


  • Schlüssel: YEB77602
  • den Hersteller: Yellowbird Records
  • Herstellerschlüssel: 0767522776027
  • Preis: 59,99 zł
  • Produkt empfehlen

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2015-11-09
kontynent: Ameryka Północna
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com
Światowej sławy gitarzysta Marc Ribot, współpracujący m.in. z Johnem Zornem, Norah Jones, Dianą Krall czy Tomem Waitsem, ma na swoim koncie dziesiątki płyt, prezentuje swój nowy projekt o nazwie Marc Ribot & The Young Philadelphians. Arcyciekawy jest skład zespołu - Marc Ribot (gitara), Jamaaladeen Tacuma (bas), Mary Halvorson (gitara) oraz Gran Calvin Weston (perkusja), podczas koncertów zostaje często wzbogacony o trio smyczkowe.

Od pierwszych dźwięków albumu oczywiste, że będzie to mocne uderzenie, zaś kiedy po długim wstępie z pozornego chaosu wyłania się funkowy rytm – każdy zaczyna podrygiwać. Na gwiazdę wyrasta tu onok Ribota słynny basista Jamaaladeen Tacuma - oczywiście przez swoją genialną grę na elektrycznym basie. Jego karkołomne solówki i spokój z z nich płynący, lekkość i moc budzi entuzjazm. Tacuma, który już wiele lat temu w 1989 r. był nominowany do nagrody Grammy, jest wieloletnim współpracownikiem Ornette’a Colemana, obecnie związany z nowojorską sceną free jazzową.

O całkiem niedawnym, porywającym koncercie tej formacji recenzent jazzarium.pl pisał tak: ""Marc Ribot and The Young Philadelphians. Moje pokłady wdzięczności do tego gitarzysty, przyznam, są wielkie. Cenię go i za pracę z Waitsem, za Spiritual Unity i Ceramic Dog – żeby wymienić tylko kilka spraw podstawowych. Od dziś cenił go będę także za dystans do swojej pracy artystycznej, który jest jeszcze większy, niż sądziłem. Bo żeby zebrać śmietankę sceny nowojorskiej awangardy – Jamaaladeena Tacumę, Calvina Westona i (być może przede wszystkim) - Mary Halvorson, do tego wszystkiego dorzucić kwartet smyczkowy, a cały ten wysiłek podjąć po to by rozpętać na festiwalach jazzowych szał gorączki sobotniej nocy, trzeba mieć niezgorsze poczucie humoru. Skład pod wodzą Marca Ribot przeniósł Salę Suwnicową do lat 70-tych i urządził w niej regularną dyskotekę. I to nie jakąś tam byle dyskotekę – kiedy funkowy groove gra bas siedzącego jak posąg Jamaaladeena Tacumy (kandydat na outfit festiwalu: różowy garnitur, kapelusz, czarne okulary i buty z kryształkami), a beat za ogromnym zestawem bębnów nadaje Calvin Weston, wiadomo, że taneczny rytm opanuje nawet najbardziej opornych. I jakkolwiek niektórzy zwracali uwagę na przaśność całego tego konceptu, to przecież Ribot nie zrobił tego tylko i wyłącznie dla rozrywki: chodzi tu także o upamiętnienie filadelfijskiej sceny soulowej. Upamiętnienie to swoiste, bo i groove generowany przez improwizatorów lubujących zapuszczać się w przestrzenie noise'u i punka brzmi jak brzmi: miejsce słodkich smyczków z oryginalnych wersji zajęły więc korespondujące ze sobą dwie gitary: rozrzężony jak zwykle instrument Ribota oraz smakowite, choć lekko przykryte partie Mary Halvorson. W miejsce aksamitnych wokali soulowych diw i śpiewających gentlemanów weszły natomiast pokrzykiwania lidera i ten specyficznej urody wokal, jaki gitarzysta prezentuje na nagraniach Creamic Dog. W takiej wersji Love Epidemic z repertuaru The Trammps, Fly, Robin, Fly grupy Silver Convention czy zagrane na wstępie The Hustle Vana McCoya przedzierzgają się w harmolodic punk-funk, obok którego trudno przejść obojętnie..." (Piotr Rudnicki)

Editor's info:
The Young Philadelphians pays tribute to twin legacies: The mind-blowing harmolodic punk-funk of Ornette Coleman's first Prime Time band and the sweet, optimistic pulse of 1970s Philly soul. Marc Ribot enlists bassist Jamaaladeen Tacuma and drummer G. Calvin Weston, both Prime Time alumni and Philadelphia natives, along with guitarist Mary Halvorson and a lush 3-piece string section to do the job.
Forever young, forever Philadelphian, forever fixated on the moment before dance went digital. Stuck in the groove like a scratch in your favorite record. Ladies and Gentlemen…the hardest working musicians in punk/funk/soul/noise: The Young Philadelphians!!!

muzycy:
Marc Ribot - guitars, vocals
Mary Halvorson - guitars
Jamaaladeen Tacuma - bass
G. Calvin Weston - drums

utwory:
1.Love Epidemic (The Trammps) - 5:30
2. Love TKO (Teddy Pendergrass) - 6:47
3. Fly, Robin, Fly (Silver Convention) - 9:05
4. TSOP (MFSB - Mother, Father, Sister, Brother) - 9:22
5. Love Rollercoaster (Ohio Players) - 7:22
6. Do It Anyway You Wanna (People’s Choice) - 6:46
7. The Hustle (Van McCoy) - 9:07

total time - 53:54
wydano: 2015
nagrano: at Club Quattro, Tokyo, Japan

more info: www.enjarecords.de
The Dorf
55,80 zł
Poem For Malcolm
59,99 zł
Chiasm
59,99 zł
Sunshine
59,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: