Kategorien

A New Day Yesterday Live


  • Schlüssel: PRDLE71542
  • den Hersteller: Blues Bureau / Provogue Records
  • Herstellerschlüssel: 8712725715429
  • Preis: 62,99 zł
  • Produkt empfehlen

Blues & Rock/Rythm & Blues
premiera polska:
2001-12-21
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

sylwetka muzyka:
Joe Bonamassa urodził się w Utice w stanie Nowy Jork. Jego ojciec Len posiadał sklep z gitarami i dzięki temu Joe zaczął grać na gitarze Chiquita o pomniejszonej skali już w wieku czterech lat. Siedem lat później rozpoczął pobieranie lekcji u wirtuoza muzyki country Danny'ego Gattona.Po raz pierwszy występował na scenie przed B. B. Kingiem w wieku 12 lat. W dwa lata później został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu poświęconemu gitarom Fendera i podczas swej podróży na zachodnie wybrzeże USA spotkał Berry'ego Oakleya Juniora, syna basisty zespołu The Allman Brothers Band. Joe i Berry założyli zespół The Bloodline, którego członkami byli też: Erin Davis, syn Milesa Davisa, Waylon Krieger, syn Robby'ego Kriegera z grupy The Doors oraz pianista Lou Segreti. Zespół wydał jeden album pod szyldem EMI. Na płycie gościnnie zagrał też Warren Haynes.

Od najmłodszych lat Bonamassa kolekcjonuje gitary i obecnie ma ich w swojej kolekcji ponad 215 - wszystkich podobno używa: do nagrania płyty 'You and Me' zawierającej 11 utworów, użył 22 różnych gitar i 5 wzmacniaczy. Podczas koncertów używa średnio od 5 do 8 gitar, takich jak Gigliotti 'JB' Telecaster z 2004, Fender Stratocaster z 1965, a także różnych modeli Les Paul.

Zapytany przez dziennikarza magazynu 'Guitarist' o płyty, które wywarły największy wpływ na kształotowanie się jego gry, wymienił trzy albumy: 'Blues Breakers with Eric Clapton' - John Mayall & the Bluesbreakers, 'Irish Tour' - Rory Gallagher i 'Goodbye' - Cream. Kiedy indziej zaś zapytany o gitarzystów, na których się wzoruje wymienił: Stevie Ray Vaughan, B.B. King, Robert Johnson, Danny Gatton, Jimmy Page, Jeff Beck, Eric Johnson i Buddy Guy.

utwory:
1. Jam Intro
2. Cradle Rock
3. Steppin Out/ Rice Pudding
4. A New Day Yesterday
5. Miss You, Hate You
6. Walk in my Shadows
7. I KNow Where I Belong
8. Colour And Shape
9. Trouble Waiting
10. If Heartaches Were Nickels
11. Don't Burn Down That Bridge


wydano: 2001
more info2: www.jbonamassa.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: