Kategorien

Flux Reflux


  • Schlüssel: CF436CD
  • den Hersteller: Clean Feed (POR)
  • Herstellerschlüssel: 5609063004366
  • Preis: 59,99 zł
  • Produkt empfehlen

Player


Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-08-31
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com:
”Flux Reflux” jest drugim nagraniem tego swobodnie improwizującego kwartetu, ale pierwszą ich płytą w katalogu słynnego portugalskiego wydawnictwa Clean Feed.
Pierwszy album "Anthropocene" został zarejestrowany zaraz po tym, jak francuski klarnecista Xavier Charles dołączył do trzech młodych muzyków z Oslo, tworząc kwartet Platform. Flux Reflux natomiast to nie pierwsze ich spotkanie, a raczej efekt wieloletniej wspólnej pracy i suma doświadczeń, jakie nabyli wspólnie improwizując w wielu, wielu kolejnych projektach.

Bo wcale nie jest tak, że wszystko, co muzycy nagrają jest niezwykłe i godne wydania. Kolejne muzyczne spotkania są bardzo często raczej poszukiwaniem, niż skończoną, przełomową formą. Muzyka bardzo często nie zmienia się z sesji na sesję, a do wspólnoty i jedności bardzo często dochodzi się małymi, czasami malutkimi kroczkami. Także w improwizacji.

Album składa się z 6 akustycznych, improwizowanych utworów i nie zawiera kompozycji w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Jednak wszystkie utwory mają wyraźny kierunek, z niewielkimi, dobrze wyważonymi elementami muzycznymi, będącymi podstawą każdego z utworów. "Parallell" do odkrycie Darwina, jak życie może rozwijać się bez kompleksowego, inteligentnego projektu. Podobnie muzyka ta organizuje się bez kompozytora. Każdy kawałek komponuje się (komponowany jest) poprzez indywidualne decyzje muzyków. I w ten sam sposób styl Platform rozwijał przez lata wyraźną estetykę, bez umyślnego sterowania z góry, ale z założeniem wspólnego doświadczenia.
Na tych medytacyjnych arkuszach dźwięku wszystko jest powolne, minimalne i ściśle zjednoczone, a muzyka nie jest tu podróżą, a raczej pojedynczą fotografią. Efekt jest fascynujący i dziwnie piękny, w taki sposób, jakby słuchacz zastygał w dźwiękowej przestrzeni.
"Flux Reflux" to niezwykłe doświadczenie!
autor: Marek Zając
Copyright © 1996-2017 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Flux Reflux is the second recorded outing of this improvising quartet, and the first one for Clean Feed. While Platform’s first album "Anthropocene", was recorded right after the French clarinetist Xavier Charles joined three young musicians from Oslo to form a quartet, "Flux Reflux" is the result of several years of live experience.

The album consists of 6 acoustic, improvised pieces, and contains no compositions in the traditional sense of the word. Yet all tracks have a clear direction, with few, well balanced musical elements packed into each piece. Parallell to Darwin’s discovery of how life can develop without intelligent design, this music organizes itself without a composer. Every piece composes itself through the individual decisions of the musicians. And in the same way, Platforms style has developed clear esthetics through the years, without intentional steering from above.

muzycy:
XAVIER CHARLES, clarinet
KATRINE SCHIOTT, cello
JAN MARTIB GISMERVIK, drums
JONAS CAMBIEN, piano, casio SK1

utwory:
01. Début
02. Flux
03. Reflux
04. Interlude
05. Ce que le vent d'ouest n'a pas vu
06. Fin

wydano: 2017-07-07
nagrano: Recorded by Morten Qvenild at Det Gronne Rommet

more info: www.cleanfeed-records.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: