Kategorien

Felix Mendelssohn: Concerto for violin and orchestra op.64 / Robert Schumann: Violin Concerto WoO 23


  • Schlüssel: 4812635
  • den Hersteller: ECM (DE)
  • Herstellerschlüssel: 0028948126354
  • Preis: 63,99 zł
  • Produkt empfehlen

Klasyczna Muzyka Skrzypcowa
premiera polska:
2016-08-26
kontynent: Europa
opakowanie: plastikowe etui
opis:

longplayrecenzje.blox.pl:
W katalogu ECM coraz częściej pojawiają się płyty z muzyką klasyczną. W sierpniu 2016 roku ukazała się płyta doskonałej skrzypaczki Carolin Widman zarejestrowana wraz z Chamber Orchestra of Europe pod dyrekcją solistki. Program albumu wypełniają dzieła dwóch niemieckich kompozytorów: Koncert na skrzypce i orkiestrę op 64 Felixa Mendelssohna Bartholdy i Koncert skrzypcowy WoO 23 Roberta Schumanna. Oba utwory zarejestrowane zostały jeszcze w 2014 roku w Baden Baden Festival Theatre.
Skomponowany przez Mendelssohna w 1844 roku Koncert e-moll okazał się dla 35-letniego kompozytora wielkim sukcesem. Dedykowany koncertmistrzowi Ferdinandowi Davidowi, 3-częściowy koncert, to utwór pełen energii, a jednocześnie wyczuwalnej w niemal każdym dźwięku równowagi i harmonii. Sentymentalny charakter dzieła potęguje zwinna melodyka, tak charakterystyczna dla tego okresu twórczości kompozytora, oraz powracający motyw
Niemiecka skrzypaczka Carolin Widman, laueratka wielu przeglądów i festiwali, genialnie potrafi odnaleźć się w obu koncertach. Jej gra zachwyca nie tylko niebywałą wirtuozerią, ale też ogromem uczucia. Grając Mendelssohna sprawnie żongluje arco i pizzicato w trzeciej części koncertu, a jej porozumienie z orkiestrą stoi na najwyższym światowym poziomie.
Podczas Koncertu Schumanna solistka zdaje się być jeszcze bardziej zespolona z charakterem kompozycji. Warto pamiętać, że właśnie jej interpretacje Sonat skrzypcowych Roberta Schumanna, uznano w ostatnich latach za prawdziwą sensację. Równie genialnie brzmi w jej wykonaniu przejmujący i złożony Koncert skrzypcowy d-moll, dzieło powstałe u schyłku życia niemieckiego kompozytora.
Należąca do ścisłej światowej czołówki Carolin Widmann, swą grą zachwyca dziś całą Europę koncertując z towarzyszeniem najznakomitszych orkiestr w repertuarze obejmującym m.in. utwory Dworzaka, Telemanna, Bacha i Bartoka. Dysponuje wyjątkową techniką i zmysłowością zgrabnie łącząc motorykę z lekkością faktury i śpiewnością.
Album wydany przez prestiżową wytwórnię ECM z Koncertami Mendelssohna i Schumanna w interpretacjach monachijskiej skrzypaczki, to po prostu znakomita płyta, będąca w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających melomanów.
autor; Robert Ratajczak

muzycy:
Caroline Widmann: violin, conductor
Chamber Orchestra of Europe

utwory:
elix Mendelssohn Bartholdy: Concerto for violin and orchestra op.64:
1. Allegro molto appassionato
2. Andante - Allegretto non troppo
3. Allegro molto vivace

Robert Schumann: Violin Concerto WoO 23:
4. In kraftigem, nicht zu schnellem Tempo
5. Langsam
6. Lebhaft, doch nicht schmell

wydano: 2016-08-26
more info: www.ecmrecords.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: