Kategorien

DUE


  • Schlüssel: KK001CD
  • den Hersteller: Kkultowy
  • Herstellerschlüssel: 5907529223963
  • Preis: 17,00 zł
  • Produkt empfehlen

Indie Rock
premiera polska:
2009-02-12
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:
Opis Wydawcy:
Jest to pierwszy pełen album rockowej grupy EneDueRabe, która uformowała się w lutym 2007 roku.
Krążek 'Due' - cytując za jednym z portali muzycznych - to jedenaście zakręconych kompozycji z niebanalną warstwą tekstową (zwłaszcza ,,Faks', 'Marszowy", 'Sąsiada Pies" i ,,Portfel').
Intrygująca mieszanka muzycznych stylów, od psychodelicznej alternatywy poprzez skoczne ska po indie rockową energię, a wszystko to skąpane w dowcipnych, inteligentnych tekstach, zarówno w języku polskim i angielskim. Hałas przeplata się tu z momentami rozluźnienia, gwarantując słuchaczowi pomieszanie zmysłów.

BIO:
Kiedy powstał zespół? Prapoczątki zespołu sięgają końca 2005 roku. Wówczas Darek [perkusja] z Michałem [gitara basowa] postanowili sobie udowodnić, że po kilku latach przerwy i trzeciej dziesiątce na karku także można grać w zespole garażowym wymyślając jakieś transowo - hardcorowe rzeczy na perkusję i bas. Po jakimś czasie dołączył Marcin [gitara]. Panowie znając się jeszcze z czasów poprzedniego projektu muzycznego, czyli NoWar, który zakończył swój żywot krótko po nagraniu w 1995 roku kasety [ktoś jeszcze pamięta kasety magnetofonowe?], o dużo mówiącym tytule 'Niespełnienie'. Przez kolejny okres i przy mało regularnych spotkaniach [bywało, że przerwy trwały nawet po 3 miesiące] powstawał materiał o bliżej nieokreślonym stylu muzycznym. W myśl zasady grać to, co w tej chwili się czuje. Skład dopełniło przyjęcie Adama, na którąś z prób. W ten sposób zespół otrzymał naprawdę ciekawy głos, a oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można by datować na luty 2007 roku. Wyrównały się w ten sposób również proporcje miejskie. W ten sposób Chodzież reprezentuję Adam i Michał natomiast Poznań Darek z Marcinem. Kiedy zaczęła funkcjonować nazwa EneDueRabe? Chyba tylko Michał to wie. Duży dystans do siebie, do wszelakich trendów i stylów muzycznych, to krótka charakterystyka kapeli. Pewnie po trochu z racji wieku, trzeźwej oceny sytuacji na rynku oraz własnego warsztatu. Największym sukcesem EneDueRabe jest fakt, że w ogóle zespół istnieje Gra w zespole jest dobrą zabawą. Miłym dla E.D.R. jest to, że muzyka jest zauważana i doceniana przez innych.


muzycy:
Michał Piechowiak - bas, dźwięki
Dariusz Komar - perkusja, głosy
Adam Skibiński - głosy, piano
Marcin Mokry - gitara, głosy

utwory:
1. Due
2. Off
3. Faks
4. Sąsiada pies
5. Portfel
6. O czym szumią wierzby
7. Dis bike
8. Ragagaga
9. Jass
10. Marszowy
11. Why


wydano: 2009-01
more info: www.edr.art.pl
more info2: www.edr.art.pl
Radio
52,99 zł
Beware
63,99 zł
Gateway To Dignity
51,99 zł
Peninsula
58,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: