Kategorien

Garden Ruin


  • Schlüssel: QS97
  • den Hersteller: Quarter Stick (USA)
  • Herstellerschlüssel: 0036172009725
  • Preis: 49,99 zł
  • Produkt empfehlen

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2006-07-05
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:
opis wydawcy
Piąty pełnowymiarowy studyjny album kolektywu z Tucson w Arizonie, założonego przed 12 laty przez dwóch byłych muzyków formacji Giant Sand - Joey Burnsa i Johna Convertino. Jak zawsze w przypadku tego otoczonego kultem zespołu, jest to realizacja ich artystycznego credo: 'Kapela musi się zmieniać, iść naprzód, bowiem inaczej zaczyna być nudna i się rozpadnie". 'Garden Ruin" dowodzi, że akurat Calexico nuda nie grozi, a - tak przy okazji - nie ma cienia wątpliwości, że będzie to jedna z najważniejszych płyt 2006 roku.
Zdumiewające, jak długą i krętą drogę ta para muzyków o niespożytej energii, inwencji i erudycji przeszła od wydania pierwszego, utrzymanego w poetyce lo-fi i spaghetti westernu albumu 'Spoke" (1996). Potem był dramatyczny, utrzymany w klimacie noir 'The Black Light", odwołujący się do muzyki meksykańskich mariachi 'The Hot Rail" i eksperymentujący z jazzem z lat 50. i ambientową elektroniką 'Feast Of Wire" sprzed trzech lat, który okazał się znaczącym międzynarodowym sukcesem. Teraz mamy 'Garden Ruin" o nienagannych melodiach, dużym i bogatym brzmieniu i wpływach tak licznych, że nie sposób ich wymienić. Dość wspomnieć muzykę cygańską, portugalskie fado, surf i oczywiście całą amerykańską tradycję balladową. Burns i Convertino nigdy nie nie mieli problemu z zapraszaniem na swoje sesje znakomitych artystów (Barbara Manning, Richard Buckner, Michael Hurley, Victoria Williams, Bill Janovitz, Vic Chesnutt, Lisa Germano). Tym razem najjaśniej świeci gwiazda Amparo Sanchez z Barcelony, która robi piorunujące wrażenie swoją interpretacją 'Roka (Danza De La Muerte)". Obaj liderzy Calexico równie często goszczą u innych - są wręcz rozchwytywani. Dość powiedzieć, że w ostatnim czasie uczestniczyli w nagraniu albumów Laury Cantrell, Nancy Sinatra, Neko Case czy francuskiej piosenkarki Marianne Dissard, a wkrótce usłyszymy ich na nowej płycie Gotan Project.
Amerykańskie wydanie w digipacku zawierające kupon uprawniający do darmowego ściągnięcia ze strony www zespołu niepublikowanych utworów w mp3

Screenagers; 7 na 10
(...) Oszczędne 'westernowe" kompozycje stanowią serce 'Garden Ruin". 'Yours And Mine", 'Smash" a szczególnie 'Panic Open String" spełnią oczekiwania fanów alternatywnego, intelektualnego, kowbojskiego, słowem: lambchopowego rocka. Najmniej przekonująco zespół wypada w kawałkach, które w zamierzeniu miały być energetyczne; 'Letter To Bowie Knife" czy 'Deep Down" wydają się nie pasować do nastroju, jaki panuje pośród tych uroczo sentymentalnych, muzycznych ruin. Każdy, kto słyszał płytę dokumentującą występ Calexico na festiwalu Roskilde w 2001 wie, że potrafią zagrać mocno, z rock'n'rollowym rozmachem. Siłą najnowszego albumu są jednak przede wszystkim oszczędne, liryczne kompozycje. (...) Piotr Szwedutwory:
1. Cruel
2. Yours and Mine
3. Bisbee Blue
4. Panic Open String
5. Letter to Bowie Knife
6. Roka
7. Lucky Dime
8. Smash
9. Deep Down
10. Nom De Plume
11. All Systems Red

wydano: 2006-04
nagrano: 2006
more info: www.tgrec.comThe Golden Age
54,99 zł
Album
66,99 zł
Ten Rapid
59,99 zł
Up For You & I
57,90 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: