Kategorien

An Englishman in New York - Impressions on Dowlands Lute Music


  • Schlüssel: OR0007
  • den Hersteller: Orlando Records
  • Herstellerschlüssel: 9120040730291
  • Preis: 56,99 zł
  • Produkt empfehlen

Muzyka Dawna
premiera polska:
2014-03-24,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Europa
kraj: Anglia
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikulti.com:
Na lutniach grali średniowieczni minsterele, były też bardzo popularne w muzyce renesansowej i wczesnego baroku. Angielski kompozytor schyłku renesansu John Dowland to obok Luisa Milána najsłynniejszy kompozytor piszący głównie na ten instrument, był królewskim lutnistą na dworze Christiana IV w Danii, a później króla Jakuba I, komponował utwory o charakterze tanecznym na lutnię i zespoły instrumentalne oraz pieśni z akompaniamentem lutniowym, przeznaczone do muzykowania domowego.

Płyta "An Englishman in New York - Impressions on Dowlands Lute Music" została nagrana w Nowym Jorku, w Vinegar Hill Sound.

Pieśni Dowlanda jak też jego kompozycje lutniowe, pełne sentymentalnej tęsknoty, zadumy, ale też nadziei i optymizmu, jakie niesie z sobą miłość zrobiły w ostatnich latach wielką karierę na całym świecie, w ciągu ostatnich kilkunastu lat wykonywało i zarejestrowało na płytach wielu znanych i mniej znanych artystów. Wystarczy wspomnieć płytę Stinga "Songs From The Labyrinth", nagraną z Edinem Karamazovem. Tym razem dwoje lutnistów i mandolinistów potraktowało jego kompozycje z dośc dużą swobodą, stą podtytuł "Impressions on Dowlands Lute Music". Amerykanin Joe Brent i Izraelczyk Alon Sariel z jednej strony próbują zrekonstruować atmosferę elżbietańskiej Anglii wraz z jej melancholią, z drugiej strony wprowadzają pewien element improwizacji, wariacji co daje bardzo inspirujący, ożywczy efekt.

Editor's info:
Mandolinists Joe Brent and Alon Sariel present Dowland’s famous lute pieces in their own versions for two mandolins. “I prefer to think of this recording as a collaboration not merely between Alon and myself, but between the two performers and the luthier who created these beautiful and unique instruments”, says Brent with regard to the mandolins by Brian Dean that he used for this recording.

muzycy:
Joseph Brent: mandolin
Alon Sariel: lute and mandolin

utwory:
1. Come Away (Come Again)
2. Tarleton's Jig
3. Tarleton's Riserrectione
4. The Shoemaker's Wife
5. Melancholy Galliard
6. Mrs Winter's Jump
7. The Most High and Mighty Christianus, King of Denmark, His Galliard
8. Mrs White's Thing
9. Mrs White's Nothing
10. A Coy Toy
11. Can She Excuse
12. Forlorn Hope Fancy
13. The Most Sacred Queen Elizabeth, Her Galliard
14. Lord Strang's Match
15. Round Battle Galliard
16. Lachrimae
17. Mrs Vaux Galliard
18. Mrs Vaux's Jig
19. My Lord Willoughby's Welcome Home
20. Frog Galliard
21. Fancy in G, 'Tremolo'
22. What If a Day

total time - 39:07
more info: www.orlando-records.com
more info2: www.josephbrent.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: