Kategorie

In The Reins


  • Kod: TG290
  • Producent: Touch and Go (USA)
  • Kod producenta: 0046172099023
  • Wykonawca: Calexico / Iron and Wine
  • Nośnik: CD
  • Cena: 49,99 zł
  • Poleć produkt

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2005-12-02
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:
multikulti.com:
Niezwykle popularna na świecie grupa Calexico wespół z Samem Beamem [post-rockowe Iron and Wine] wydali właśnie znakomity mini album 'In The Reins'. Dla otwartych umysłów Calexico to niewyczerpana studnia niekonwencjonalnych rozwiązań, mieszania stylów i brzmień, inspiracji regionalnym folkiem - czy tym z południa Stanów, czy z samego Meksyku. Na ich płytach często pojawia się rozbudowane instrumentarium (trąbki, puzony, saksofony...), które tę niesamowitą wędrówkę po stylach szlachetnie wzbogacają. Od latin-rocka, poprzez fado, jazz, new-countrową balladę, ambitny pop, meksykańskie zawodzenia trąbek, przestrzenne dialogi gitar, skromną elektronikę, aż po klimaty rodem ze spaghetti westernów, wszystko to okraszone elementami post-rocka czyni ich najnowszy album wyjątkową pozycją w szarej rzeczywistości rocka a la 2005.
Po premierze 'In The Reins' obie grupy zamierzają wyruszyć razem w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, podczas której będą grać najpierw osobne sety, by zakańczać każdy koncert wspólnym występem.

Cafe Magazyn; 27/12/2005
'...Trzy lata temu grupa Calexico miała wystąpić w roli akompaniatorów na debiutanckiej płycie Sama Beama. Nic z tych planów nie wyszło. Na szczęście, bo 'The Creek Drank the Cradle' objawił światu jednoosobowy zespół Iron&Wine i jego szeptany, ascetyczny blues. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Również na szczęście, bo bez ich wspólnej płyty świat może nie byłby gorszy, ale tegoroczna jesień na pewno. Do wspólnej sesji doszło na początku tego roku. Tym razem jednak uniknięto podziału na lidera i akompaniatorów. Siedmiopiosenkowa płytka jest wypadkową pomysłów obu stron. 'Tak gra się w Tuscon', kwituje Joey Burns, lider Calexico. To jednak nieprawda, bo 'In the Reins' brzmi jak 'Nebraska' Bruce'a Springsteena, tyle że nagrana 500 kilometrów dalej na południowy zachód. I choć dużo tu elementów nowych, choćby jazzowawych trąbek ('Burn That Broken Bed') czy aranży rodem z baru dla kierowców tirów ('History of Lovers'), siłą tej płyty jest skrzyżowanie bluesowo-neocountrowych harmonii Iron&Wine z charakterystycznym 'westernowym' soundem Calexico. Najpiękniej słychać to w otwierającym płytę 'He Lays in the Reins', kiedy po jak zwykle szepczącym Beamie zaczyna śpiewać Salvador Duran - 'Pavarotti muzyki mariachi'...' (HM)

Glamour; 2006-02, ocena: ****
'...Calexico tym razem w towarzystwie wokalisty Iron and Wine. Zainspirowani muzyką południowych Stanów Zjednoczonych oraz Meksyku zachwycą poszukiwaczy wspaniałych, muzycznych światów....'

muzyka.gery.pl; ocena: *****
EP-ka 'In the Reins' jest wspólnym przedsięwzięciem grupy Calexico oraz Sama Beama (Iron and Wine). Muzycy już dawno nosili się z zamiarem nagrania wspólnej płyty. Ściślej rzecz ujmując, taki zamiar miał Bam, kóry planował, aby panowie z Calexico akompaniowali mu na debiutanckim longplay'u. Nic z tego nie wyszło. Powstał natomiast mini-album, który zrodził się z pomysłów obu stron.

Dostajemy zestaw siedmiu miękkich kompozycji opatulonych folkową tapicerką. 'In The Reins' to przewodnik po nastrojowym południu Stanów, przesiąkniętym aurą country ('Prison On Route 41', 'History Of Lovers'), bluesa ('Red Dust'), jazzu ('Burn That Broken Bed') czy popowych akustycznych ballad ('He Lays In The Reins', 'Dead Man's Will').

EP-ka jest oszczędna i skromna. Powiem więcej, jest szlachetna. Szkoda, że ta rzadka w dzisiejszych czasach muzyczna szlachetność tak często ginie w napływie nic nie wartych popowych gwiazdek.
[LookAsh Mijała]

utwory:
1. He Lays In The Reins
2. Prison On Route 41
3. History Of Lovers
4. Red Dust
5. 16, Maybe Less
6. Burn That Broken Bed
7. Dead Man's Will

wydano: 2005-10
nagrano: 2005
more info: www.tgrec.com
more info2: www.ironandwine.com; www.casadecalexico.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: