Kategorie

m i n i m a l BACH


  • Kod: ZZ76130
  • on stock
  • Producent: Buzz
  • Wykonawca: duo imPuls
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: piano
  • Cena: 59,99 zł
  • Poleć produkt

Współczesna Muzyka Klasyczna / Kameralistyka
premiera polska:
2019-03-04
kontynent: Europa
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * 1/2:
Barbara i Sebastian Bartmann występują razem, jako duo imPuls od kilkunastu lat, grając na cztery ręce na jednym fortepianie i na dwóch fortepianach. Występowali w różnych europejskich salach koncertowych, m.in. w Berlinie (Konzerthaus), Lizbonie (Gulben-kian), Brukseli (Palais des Beaux-Arts), Ljubljanie (Cankar Hall), Krakowie (Filharmonia Krakowska), a także na wielu festiwalach, w tym na Ludwigsburg Palace Festival, Stuttgart Music Festival, Oberstdorf Music Festival, Mecklenburg-Vorpommern Festival i Edvard Grieg Festival w Oslo.

duo imPuls wygrał także wiele międzynarodowych konkursów. Osiągnął historyczny sukces w konkursie Dranoffa w Miami w 2013 roku, gdzie otrzymał dwie główne nagrody, nagrodę Jury i nagrodę publiczności. W sierpniu 2009 roku zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, występując, jako Kwartet Flügelschlag. duo imPuls zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Valberg w Nicei, dwie główne nagrody na Edvard Grieg Competition w Oslo w 2007 roku.
Sebastian Bartmann zdobył główną nagrodę - Grand Prize Award za muzykę filmową, przyznawaną przez 30-osobowe Jury - Oticons Faculty Los Angeles, gdzie zasiada m.in. Lalo Schifrin, Bruno Coulais, Stephen Warbec.
Barbara i Sebastian Bartmann są stypendystami Richard Wagner Society i Yehudi Menuhin Foundation Live!

Oprócz muzyki klasycznej i romantycznej, w ich repertuarze znajdują się także kompozycje własne Sebastiana Bartmanna, operującego w szerokim zakresie stylów, od eksperymentalnej improwizacji, instalacji dźwiękowej, filmu i muzyki scenicznej po instalacje multimedialne. Jego dorobek prezentowany był w wielu krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych. Jego kompozycje otrzymały wiele nagród, jak nagroda Fundacji IBLA (Sycylia/Nowy Jork), Nagroda Kompozycji Miasta Düsseldorf (IDO Festival).
Duet czerpie inspirację artystyczną ze współpracy z wieloma uznanymi artystami, jak Stenzl Piano Duo, the Tal-Groethuysen Duo, Genova & Dimitrov, André Marchand, Konrad Elser, Michael Seewann, Mauricio Kagel i Sian Edwards.

Ich najnowsza płyta "m i n i m a l BACH" dedykowany jest Preludiom Jana Sebastiana Bacha z pierwszego tomu Well-Tempered Clavier, który transkrybowany został na modłę minimal music. Preludia Bacha zostały umieszczone w nowym, ekscytującym kontekście odsłuchowym, co stanowi asumpt do rozszerzania granic gatunkowych. Sam Sebastian Bartmann pisze, że na "m i n i m a l BACH" chciał skupić się na muzycznej esencji i osobności poszczególnych Preludiów Bacha, aby wydobyć ich blask i rzucić na nie nowe światło, do tego właśnie sięgnął po techniki znane z minimal music. Ogromny ładunek emocjonalny, miejscami czyste, urzekające piękno ich interpretacji przykuwa uwagę słuchacza na długi czas.
autor: Henryk Majda
Copyright © 1996-2019 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
The new project "minimalBACH" by piano duo "duo imPuls" is dedicated to the Preludes by Johann Sebastian Bach from the first volume of the Well-Tempered Clavier, which are placed in the new, exciting listening context of minimal music". The aim of composer and pianist Sebastian Bartmann is to use "minimalBACH" to focus on the musical essence and effects of the individual Preludes by J.S. Bach, to extract their radiance and to shed new light on them with the techniques of minimal music.

muzycy:
Barbara Bartmann: piano
Sebastian Bartmann: piano & composition

utwory:
1. Johann Sebastian Bach: c minor 01:52
2. Johann Sebastian Bach: c sharp major 01:33
3. Johann Sebastian Bach: c sharp minor 03:42
4. Johann Sebastian Bach: d major 02:20
5. Johann Sebastian Bach: d minor 02:42
6. Johann Sebastian Bach: e flat major 02:27
7. Johann Sebastian Bach: e flat minor 03:05
8. Johann Sebastian Bach: e major 02:38
9. Johann Sebastian Bach: e minor 02:45
10. Johann Sebastian Bach: f major 01:56
11. Johann Sebastian Bach: f minor 04:13
12. Johann Sebastian Bach: f sharp major 01:53
13. Johann Sebastian Bach: f sharp minor 02:35
14. Johann Sebastian Bach: g major 01:44
15. Johann Sebastian Bach: g minor 02:32
16. Johann Sebastian Bach: a flat major 01:40
17. Johann Sebastian Bach: g sharp minor 02:55
18. Johann Sebastian Bach: a major 02:32
19. Johann Sebastian Bach: a minor 02:18
20. Johann Sebastian Bach: b flat major 01:52
21. Johann Sebastian Bach: b flat minor 02:58
22. Johann Sebastian Bach: b major 02:18
23. Johann Sebastian Bach: b minor 03:13
24. Johann Sebastian Bach: c major 04:03

total time - 61:46
wydano: 2019-02

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: